napsal Zuzana Beyerová

zveřejněno 22. 09. 2020

Taky jste si všimli, že v poslední době u nás vznikají trampolínová centra? Není divu, poskytují totiž nový, dnes velmi oblíbený způsob relaxace, který vám zpříjemní volné chvíle, umožní psychicky se odreagovat, procvičit celé tělo, získat pohybovou koordinaci a protáhnout svaly. Zvlášť pro rodiče jde o vítaný způsob, jak dětem přiblížit něco jiného než počítačové hry a zabavit je zdravým pohybem. Trampolínové centrum umožňuje osvojit si základy hned dvou pohybových aktivit: parkouru, který u nás neustále získává na popularitě, a sportovní gymnastiky, tradičního sportovního odvětví, ve kterém jsme kdysi sklízeli velké úspěchy.

S oběma jsou spojeny akrobatické prvky, při jejichž provádění se přihlížejícím tají dech a které právě trampolíny mohou naučit bezpečně provádět. Dříve trampolíny sloužily spíše vrcholovým sportovcům, dnes jsou dostupné všem, kteří si chtějí užít zdravý pohyb pod vedením zkušených trenérů nebo si jen tak zaskákat. Trampolínová centra jsou mezi dětmi i teenagery nesmírně populární, ve větších městech vznikají stále nová.


Jump Academy Brno

Jump Academy je jedním z nejnovějších center, kde své pohybové schopnosti můžete rozvíjet. Pod tímto názvem se skrývá zábavní centrum a jump park na celkové ploše více než 1000 m2, které všem zájemcům poskytne skvělou zábavu a duševní i fyzickou relaxaci. Navíc se můžete naučit i parkourové, gymnastické a akrobatické prvky. Jump Academy Brno je určena všem zájemcům, dětem i dospělým. Co tam najdete? Nejen trampolíny a molitanové jámy, ale i basketbalové hřiště, parkourovou zónu, free jump arénu a pro vyčerpané sportovce i občerstvení, místo pro oslavy a spoustu dalších zajímavostí.

Kde Jump Academy Brno najdete?

Jump Academy najdete v 1. patře OC Futurum Brno, Vídeňská 100, 619 00 Brno. Když sednete na tramvaj č.2, vystupte na Ořechovské a pak už to máte podchodem cca 200m. Pokud zvolíte autobus, jezdí k nám č.82 a nebo č.51. Autem jedete z centra na Vídeň a sjedete u nákupní zóny, je to těsně za křížením s D1. No a jestli jedete po D1 sjeďte sjezdem na Vídeň a následně odbočte do nákupní zóny.

Přijďte všichni, kdo si chcete užít zdravý pohyb a získat duševní pohodu!


Jump Academy Olomouc

Stejné kvality má i Jump Academy Olomouc. I zde jsou podobné atrakce z kvalitních materiálů splňujících nejvyšší požadavky na bezpečnost, na kterou dohlížejí i trenéři a animátoři. Samozřejmostí je občerstvení a odpočinková zóna. Každý si zde najde prostor pro zábavu a relaxaci, všichni jste vítáni!


Sportovní gymnastika

Těm z vás, kteří si pamatují úspěchy našich sportovních gymnastů a hlavně gymnastek, není třeba vysvětlovat, jak krásný a divácky přitažlivý sport to je. Od doby slávy české gymnastiky však už nějaký čas uplynul, a tak chceme jen připomenout, že u mužů dávají jednotlivá nářadí (bradla, hrazda, kruhy, kůň našíř, přeskok a prostná) vyniknout především síle a kráse pohybu, u žen gymnastika zdůrazňuje především eleganci, obratnost a půvab dívek. Také nářadí jsou odlišná. Jsou zde sice také prostná, která však v ženském provedení zdůrazňují jiné kvality, a dále přeskok, bradla o nestejné výši žerdi a kladina. Ta vyžaduje především dokonalou schopnost udržet rovnováhu. Gymnastické prvky mohou i dnes působit jako výzva pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet své vlastní schopnosti. Máte-li trochu talentu, získáte tím obdiv všech!

Gymnastika Brno, tyhle kroužky zaměřené na gymnastiku najdete v Jump Academy!

Pokud máte o gymnastiku zájem, vyzkoušejte pravidelné kroužky gymnastiky v Jum Academy. Organizují také kroužky pro děvčata ve věkové kategorii 3 – 7 let a 8 – 15 let.


Parkour v Jump Academy

Parkour nemá tak bohatou tradici jako sportovní gymnastika, k jeho většímu rozšíření došlo v době poměrně nedávné. O to mohutnější je jeho momentální rozvoj. Parkour totiž souvisí s moderní dobou, s moderním velkoměstem. Tam se provádějí efektní triky. Střechy, zábradlí, schodiště, různé terénní prvky jako by čekaly, až si je parkourista podmaní a překoná svými triky zemskou přitažlivost. Zdánlivě snadné prvky však vyžadují nejen odvahu, ale hlavně poctivý trénink. A právě trampolíny jsou jednou z možností, jak si tyto akrobatické prvky osvojit. Na rozdíl od gymnastiky je v parkouru mnohem větší důraz na pohotovost reakce. Každá překážka představuje unikátní výzvu a je třeba velmi rychle hledat způsob, jak ji překonat. Samozřejmě je nutné spolehnout se na rady a vysvětlení starších a zkušenějších. Přestože parkour jako sportovní aktivita je poměrně mladý, jeho tréninkové metody jsou již výborně propracované (přečtěte si jak začít s parkourem). A tak nezbývá než všem poradit: Využijte možností, které vám nabízí trampolínová centra Jump Academy!