Jak začít s parkourem?

01

Co je parkour a co není?

Parkour je tréninková metoda, při které parkourista (traceur) překonává překážky v přirozeném přirození. Používá k tomu své vlastní tělo. Do tréninku se řadí i nácvik akrobatických prvků a salt. Základem parkouru je systematický trénink, nejde jít napoprvé ven a skákat z budovy na budovu.

02

Najít si na internetu parkourové techniky (parkour tutoriály)

Neobjevuj znovu to, co už je jednou objevené. Podívej se na internetu na parkour návody (tutoriály), ve kterých se naučíš základní parkourové triky. Můžeš začít tímto seznamem videí, který je seřazen od těch jednodušších po složitější.

03

Zjistit, zda ve tvém okolí trénuje někdo zkušený

Začátky si můžeš hodně usnadnit tím, když vyhledáš nějaké zkušenější parkouristy, kteří ti s tréninkem poradí - ukážou ti osobně, jak na to.

Kde takové lidi najdeš? Můžeš se podívat do sekce tréninky Parkour.cz a vyhledat tam své město. Pokud jsi z většího města, můžeš rovnou navštívit parkourový workshop, kde se během jednoho dne naučíš maximum nových triků bezpečně v tělocvičně.

04

Najít místa, kde trénovat parkour

Parkour je o objevování. Dobrodružstvím může být hledání tréninkových míst - jsou jimy zídky, zábradlí, stromy, kameny, prostě všechno, kde se dá lézt a skákat. Můžeš taky zkusit naši android aplikaci s parkour spoty (prolink).

05

První trénink

Rozhodně je dobré začít postupně. Nemá cenu hned první trénink zkoušet techniky pro pokročilé. Ideální je začít od úplných základů (viz parkour tutoriály) a naučit se základní přeskoky. Naučit se, jak překonat menší zídku nebo zábradlí.

Během tréninku si všímej svých fyzických a psychických schopností. Je naprosto normální, že na některé cviky nebudeš mít ze začátku sílu a nebo se budeš některých technik bát. Tohle všechno se zlepší časem. Čím víc budeš trénovat, tím silnější budeš.

06

Pustit se do fyzické přípravy

Posilování je ne vždy úplně oblíbené, ale hodně ti s tréninkem pomůže. Když budeš mít silné nohy a vysoký výskok, budeš mít více času na otočení salta ve vzduchu. Nemusíš hned ze začátku cvičit každý den, můžeš začít třeba tím, že zařadíš několik posilovacích cviků na konec svého tréninku.

07

Pořádně se pustit do tréninku

Jestli už máš jasno, že tě parkour baví a chceš se mu věnovat. Je potřeba se do toho pořádně pustit a vytrvat. Úspěch nemusí přijít hned, nevzdávej se, nové triky chtějí čas.

„Podívej se, jaké jsou možnosti tréninku

ve tvém městě!“

Chci trénovat parkour

Odběr novinek

Drž se nás, s námi ti nic neuteče!

Načítání...